מהי הדרך הכי טובה להסרת כתמים מבגדים? 

הסרת כתמים מבגדים היא עניין טיפה מורכב, פשוט כי לכל סוג של כתם יש את השיטה המתאימה לו ביותר. אם שואלים את הסבתות, הן בדרך כלל יודעות בדיוק מה השיטה לכל סוג של כתם וגם מה מותר ומה אסור לעשות. אצלנו במיסטר קוויק אמנם אין סבתות, אבל יש בעלי מקצוע מומחים שיודעים בדיוק איך אפשר להסיר כל סוג של כתם. קבלו מאיתנו כמה טיפים שעובדים.

הסרת כתמים מבגדים – עשו ואל תעשו

בתור התחלה, יש כמה כללים שכדאי להכיר, שמתאימים לכל סוגי הכתמים:

  • להכניס לכביסה בגד מוכתם –  זה לא מומלץ. עדיף לטפל בכתם ורק אז להכניס את הבגד למכונה.
  • אקונומיקה על בגד לבן – חשוב לבדוק לפני השימוש בפינה נסתרת של הבגד, כי הבד עלול להפוך צהוב לאחר התייבשות האקונומיקה. רק אם הבד נשאר לבן אחרי הייבוש – ניתן להסיר את הכתם עם אקונומיקה.
  • חומרים להסרת כתמים – עלולים לפגוע בבד. לכן כדאי לבדוק אותם בפינה נסתרת לפני השימוש.
  • מגבונים – השתמשו רק במגבונים המיועדים במיוחד להסרת כתמים, כדי למנוע נזקים לבגד.
מהי הדרך הכי טובה להסרת כתמים מבגדים?

הסרת כתמים לפי סוג הכתם

הסרת כתמי פירות וירקות

כדאי לטפל מיידית בעזרת מגבון להסרת כתמים, להשאיר את הבגד להתייבש ולאחר מכן לכבס לפי ההוראות על הבגד, בעזרת אבקת כביסה ייעודית להסרת כתמים.

כתמים כהים של פרי כמו רימון, או ירק כמו סלק, כדאי לנסות להסיר בעזרת חלב מורתח, אותו שופכים על הכתם. מניחים להתייבש ולבסוף שוטפים במים קרים.

איך להסיר כתמי שמן

נוזל כלים לרוב מכיל מסיר שומנים ולכן הוא אחד החומרים היעילים ביותר להסרת כתם שמן. כדי להסיר את הכתם יש למרוח עליו מעט סבון כלים נוזלי ולייבש אותו בשמש. לאחר הייבוש, מכניסים את הבגד למכונת כביסה. 

הסרת כתמי דם מבגדים

אם יש על הבגד כתם יבש, או טרי של דם, מומלץ להשרות אותו במים קרים בתוספת מעט מלח. אחרי שהכתם מתפורר ונמס, יש לכבס את הבגד בכביסה עדינה. 

הסרת צבעי גואש מבגדי ילדים

כל ההורים יודעים איך זה לקבל ילדים שחזרו מהגן עם חיוך ענק ובגדים מלאי כתמים של צבעי גואש. אם מדובר על כתם טרי, כדאי לשטוף אותו במהירות במים פושרים, לשפשף עם חומר כביסה נוזלי ורק לאחר מכן להכניס למכונה.

הסרת כתמי שוקולד

מגרדים את החומר המוצק בעזרת סכין בעדינות. לאחר מכן משרים במים עם אבקת כביסה או נוזל כביסה ואז מכבסים במכונה רגילה.

הסרת כתמי איפור

גם אם יש לכם כתם של איפור עמיד, אפשר לנסות להסיר אותו בעזרת קצף גילוח. מתיזים קצף על הכתם, משפשפים ושוטפים במים פושרים. חוזרים על הפעולה עד שהכתם נעלם.

לסיכום, הסרת כתמים יכולה להיות פעולה קלה ואפשרית – אפילו בבית. אבל אם אתם רוצים להיות בטוחים שהכתם ירד ושהבגדים שלכם נשארים במצב תקין – אנחנו כאן בשבילכם, עם שירותי מכבסה מקצועיים ואיכותיים. אז בואו אלינו לסניף!

השארת תגובה