תפירת מכפלות – איך עושים את זה נכון?

לא פעם ולא פעמיים, יצא לכם לעבור בחנות בגדים ולראות מכנס מדהים, או חצאית מהממת, שממש בא לכם למדוד. נכנסתם, מדדתם והבגד פשוט היה ארוך מדי.

אז בשלב הזה אתם כבר מתחילים להתלבט אם כדאי לקנות את הבגד ולהתחיל לחפש תופרת שתעשה לכם מכפלת טובה, יפה ומקצועית, שתראה כאילו שככה קניתם את הבגד או פשוט לוותר.

מיסטר קוויק חוסכים לכם את ההתלבטות אחת ולתמיד – עם שירותי תפירה מקצועיים וגם מסבירים – איך תופרים מכפלת מקצועית בקלות.

איך לתפור מכפלת לסוגים שונים של בד?

הדבר הראשון שכדאי לחדד לגבי תפירת מכפלת, הוא ההבדל בין סוגים שונים של מכפלת לסוגים שונים של בדים. כאשר מדובר על בדים אלסטיים, כמו לייקרה או בדים קלים ודקים כמו שיפון, התפירה קצת יותר מסובכת, בגלל האופי של הבד.

אבל אם מדובר על מכנס ג'ינס למשל, או חצאית מבד קצת נוקשה, תפירת מכפלת מתאפשרת בקלות יחסית, גם אם אין לכם מכונת תפירה. מה שכן, צריך לדעת איך לתפור, לפחות עם חוט ומחט, תפר פשוט.

תיקון מכפלת

שלב ראשון בתפירת מכפלת – מדידה 

חשוב לבצע תפירת מכפלות שווה באורכה ולכן יש לבצע מדידה מדויקת ומסודרת של אורך המכפלת הרצוי. לשם כך מומלץ ללבוש את הבגד ולקפל את חלקו התחתון לגובה הרצוי – הגובה שבו אתם רוצים לתפור את המכפלת.

יש לוודא שהקיפול שווה לכל אורך הבגד, או בשני צידי המכנסיים. מומלץ בשלב הזה לסמן את המדידה עם סיכות, כדי שהסימן יישאר גם אחרי שמורידים את הבגד.

שלב שני בתפירת מכפלת – גיהוץ

מורידים את הבגד עם הסימון של גובה המכפלת הרצוי. כעת יש לגהץ את הקיפול שיצרתם לצורך יצירת מכפלת, כדי שישאר לכם סימן ברור לתפירה וגם כדי ליצור מראה של תפר מקצועי.

אם בשלב המדידה קיפלתם את הבגד כלפי חוץ, יש לתקן את הקיפול ולהפוך אותו כלפי פנים, כדי שלא יראו את הקיפול לאחר התפירה. יש לגהץ בלחיצה את הקיפול לכל אורכו.

שלב שלישי – עכשיו תופרים!

כדי ליצור את השלב הסופי בתפירת מכפלת, יש לבצע תפר מכפלת. יש תפר מכפלת מקצועי, אותו ניתן לעשות באמצעות מכונת תפירה – אם יש לכם מכונת תפירה ואתם יודעים איך להשתמש בה. מומלץ להשתמש בחוט בצבע של הבגד – לתפר נסתר, אבל אפשר להשתמש גם בחוט בצבע בולט, אם רוצים לעשות מכפלת דקורטיבית בולטת.

אם אין לכם מכונת תפירה, תוכלו לבצע כל תפר פשוט שאתם מכירים עם חוט ומחט, לאורך הקיפול המגוהץ שיצרתם. חשוב להקפיד על תפירה אחידה, במרחק אחיד מהקיפול, כדי ליצור מכפלת במראה מקצועי, שתהיה ישרה ויפה.

מיסטר קוויק – הדרך הקלה לתפור מכפלת

מיסטר קוויק מציעים לכם one stop shop לכל מה שקשור בתיקוני בגדים, תיקוני נעליים, תיקוני תיקים ועוד. במרכזי תל אביב ורחובות, תמצאו חנות מקצועית עם בעלי מקצוע מהשורה הראשונה, שישמחו לעשות עבורכם כל תיקון שתצטרכו. אתם רק צריכים להגיע – אנחנו מחכים לכם שם!

השארת תגובה