הסרת כתמים מבגדים – איך עושים זאת נכון?

כתם קשה על בגד אהוב יכול להיות קטסטרופה של ממש. הרי לא מוצאים כל יום בגד שנראה עליכם מושלם ואתם רק רוצים ללבוש אותו כל הזמן.

הבעיה היא שיש כתמים שלא יורדים בקלות גם במכונת הכביסה. אז מה עושים?

צוות מיסטר קוויק – מכבסת בוטיק מקצועית, לאנשים שאוהבים את הבגדים שלהם, מסביר על השיטות הכי מיוחדות להסרת כתמים מבגדים.

הסרת כתמים מבגדים - איך עושים זאת נכון?

הסרת כתמים מבגדים בעזרת הגישה הנכונה

לפני שניגשים להסיר כתמים מהבגדים בעזרת טיפים שונים וחומרי ניקוי ביתיים, חשוב להבין את ההיגיון שמאחורי הסרת כתמים מבגדים.

למעשה יש כללים לטיפול בכתמים עקשניים, שכדאי להכיר:

  • קל יותר להסיר כתם ברגע שהוא נוצר. ככל שמחכים יותר זמן – כך קשה יותר להסיר את הכתם.
  • מומלץ שלא להכניס בגדים עם כתם למייבש כביסה, כי פעולת הייבוש מקבעת את הכתם על הבגד.
  • לפני כל שימוש בחומרים חזקים להסרת כתמים מבגדים – חשוב לבדוק בפינה נסתרת של הבגד, אם החומר לא משפיע לרעה על הצבע או על הבד.
  • חשוב לבדוק את התווית של הבגד ואת האזהרות, לפני שעושים לו טיפול נגד כתמים.

הסרת כתמים מהבגד עם קורנפלור וחומץ

שילוב נכון בין קורנפלור לחומץ יכול להציל לכם את הבגד מפני כתם שומני עקשני (במקרים מסוימים). כדי ליישם את הפטנט המקורי והפשוט הזה, אתם צריכים לפזר מעט קורנפלור על פני הכתם כשהוא עדיין לח. יש להשאיר את הקורנפלור על הכתם לשלושים דקות בערך ולאחר מכן אפשר לטבול מטלית עדינה במעט חומץ ולשפשף בעדינות את הבגד.

לפני ביצוע הסרת כתמים מבגדים, מומלץ לבדוק מראש בפינה נסתרת – שהחומץ לא גורם נזק לבד או לצבע.

קוקה קולה בתור מסיר כתמים אפקטיבי

רוב האנשים כבר מכירים את התכונות החומציות החזקות של הקולה, שהופכות אותה חומר ניקוי מושלם לכתמים קשים במקרים שונים. החומרים החומציים החזקים שיש בקולה, יכולים להמיס ולפרק כמעט כל סוג של כתם שומני.

כל מה שצריך לעשות זה לשפוך מעט קולה על הכתם ולהשאיר את הבגד כך לשעתיים בערך. לאחר מכן מכבסים את הבגד כרגיל במכונת כביסה.

איך להסיר כתמים מבגד עם סודה לשתיה?

גם אבקת סודה לשתיה ידועה בתור חומר ניקוי עוצמתי. אך לא כולם יודעים איך להשתמש בה. לצורך הסרת כתמים, פשוט מערבבים מעט אבקת סודה עם מעט מים כדי ליצור משחה. את המשחה מורחים על גבי הכתם ומשאירים להתייבש. 

לאחר הייבוש, מסירים את האבקה מהבגד בעזרת מברשת קשה. אם הכתם עדיין לא נעלם, יוצקים על הכתם מעט סבון כלים המכיל מעט מסיר שומנים. לאחר מספר דקות מעבירים את הבגד להשריה במים חמים ולבסוף – מעבירים אותו למכונת הכביסה.

לסיכום, הסרת כתמים מבגדים היא תורה שלמה שכדאי להכיר היטב, לפני שמטפלים בבגד יקר. צוות מיסטר קוויק מזמין אתכם להשאיר לנו את העבודה הקשה ולתת לנו לטפל לכם בכתמי הקשים על כל בגד, שאתם אוהבים. צרו קשר למידע נוסף!

השארת תגובה