יש בגדים שצריכים רק בניקוי יבש, אבל האם זה תמיד נכון? האם בגדים ללא סימון אינם צריכים ניקוי יבש והאם ניקוי יבש הוא מותרות, או שכולם צריכים אותו? צוות מיסטר קוויק עם כל התשובות.

מה זה ניקוי יבש?

אי אפשר לדבר על שירותי כביסה מבלי להזכיר ניקוי יבש. ניקוי יבש הוא שיטת כביסה, או שיטת ניקוי מוצרי טקסטיל – בעיקר בגדים, באופן עדין ויסודי במיוחד, המיועד לשמור על סיבי הבד, בלי לפגוע באיכות הבגד.

מצד אחד, יש אנשים שרואים בשירות ניקוי יבש מותרות ולכן מעדיפים לוותר עליו ולכבס את כל הבגדים בבית – גם אם כביסה רגילה הורסת את הבגד.

מצד שני, יש לא מעט אנשים המשתמשים בשירותי ניקוי יבש כמעט לכל סוגי הבגדים, בעיקר כי הרבה יותר נוח להם להשאיר את הבגדים המלוכלכים במכבסה ולקבל אותם נקיים, ריחניים, מגוהצים ומקופלים.

אבל יש גם מי שטוען, כי ניקוי יבש לא מתאים לכל סוגי הבגדים ואפילו עלול להרוס בגד, שמתאים יותר לכביסה רגילה.

ניקוי יבש - מתי צריך אותו?

סוגי בגדים שצריכים ניקוי יבש

מלבד סימון על גבי התווית, שהבגד צריך ניקוי יבש, יש גם לא מעט בגדים שעל התווית שלהם יש הנחיות לכביסה עדינה. זה אומר, שאם מכבסים את הבגדים האלה בכביסה רגילה, הם יכולים להתכווץ, או לדהות.

איכות הבד יכולה להיפגם והבגד עשוי להפוך בלתי לביש לחלוטין. גם בגדים אלה מתאימים יותר לניקוי יבש, במיוחד אם אין לכם אפשרות לעשות כביסה עדינה לפי ההנחיות בעצמכם.

אבל לרוב האנשים אין את הפריבילגיה לעשות כביסה ידנית עדינה כדי לשמור על הבגד. משום כך, הם מוציאים לא מעט כסף על קניית בגדים חדשים – כי הבגדים נהרסים בכביסת מכונה אגרסיבית. לכן, לאנשים שרוצים לשמור על הבגדים שהם קונים, ניקוי יבש לא נחשב מותרות, כי אם שיטה לשימור הבגדים היקרים לטווח ארוך וחיסכון בהוצאות.

ניקוי יבש – לכל סוגי הבגדים?

יש גם בגדים שאינם מתאימים לשיטת הניקוי היבש, אבל כל מה שצריך לעשות כדי לוודא שהבגד שלכם לא נהרס בניקוי יבש, זה ללכת למכבסת ניקוי יבש איכותית ואמינה, ולבקש מהם לבדוק אם הבגד מתאים לניקוי יבש או לא.

ניקוי יבש עם מיסטר קוויק

מיסטר קוויק מציעה מעטפת שירותים רחבה ומקיפה לטיפול ושימור בגדים, תיקים ונעליים, בכלל זה גם ניקוי יבש, כביסה לפי משקל, גיהוץ ועוד. נוסף על אלה, אפשר לקבל שירותי הלבנה לבגדים שהשתנה להם הצבע בכביסה וכן שירות צביעת בגדים – לתיקון נזקי הכביסה על הצבע המקורי של הבגד.

לסיכום

עם שירותי ניקוי יבש וכביסה מקצועית של מיסטר קוויק – אתם יכולים לוותר על ההתלבטויות וגם לשמור על הבגדים שלכם במצב אסתטי ותקין, להרבה מאוד זמן. אם גם אתם רוצים לחסוך לעצמכם זמן וכסף, להיראות תמיד מעולה ולשמור על הבגדים האהובים עליכם לטווח ארוך – 

מיסטר קוויק כאן לשירותכם!

השארת תגובה