הצרת שמלה – איך עושים זאת נכון?

ראית בחלון ראווה שמלה מדהימה שאת רוצה, אבל היא היתה קצת גדולה ואין להם את המידה שלך? קנית שמלה מהממת באינטרנט וכשקיבלת אותה גילית שהיא קצת רחבה? יש לך שמלה שאת מאוד אוהבת אבל ירדת במשקל והיא כבר לא מתאימה לך? הצרת שמלה זה כנראה מה שאת צריכה לעשות, אבל איך עושים את זה והאם אפשר לעשות את זה לבד?

אצל מי עושים הצרת שמלה? 

אפשר להבין אם את מתלבטת לפני קנייה של שמלה, כי היא קצת גדולה עלייך ואין בחנות את המידה שלך. נשים רבות מעדיפות שלא לקחת את הסיכון ברכישת שמלה שאולי לא תיראה על הגוף כמו שצריך, אם הן לא יודעות איך ואיפה אפשר לעשות הצרת שמלה.

למען האמת, אם מדובר על שמלת ערב מעוצבת, מתוחכמת ומורכבת, הצרת שמלה יכולה להיות פעולה מורכבת ואפילו יקרה. במיוחד אם חשוב לך שהתיקונים יהיו נסתרים ולא מורגשים.

לכן, מומלץ לגשת עם שמלה כזו לתופרת מקצועית של מיסטר קוויק, שיש לה ניסיון בעבודות כמו הצרת שמלה, קיצור, או תיקונים שונים בשמלה. אבל יש גם מקרים בהם נדרשת פעולה פשוטה יותר, שאולי תוכלי גם לעשות בעצמך.

הצרת שמלה - איך עושים זאת נכון?

הצרת שמלה בהיקף המותניים

קיימים מספר סוגי תיקונים לשמלות, הנחשבים פשוטים יחסית וניתן לבצע אותם באופן עצמאי, עם קצת הדרכה, ביניהם: הצרת שמלה במותניים, קיצור החצאית, או הכתפיות. 

  • כדי להצר שמלה במותניים, צריך למדוד בצורה מדויקת את כמות הבד המיותרת.
  • יש לסמן במדויק את המידה הרצויה על גבי השמלה.
  • לאחר מכן, יש לגזור בזהירות רבה את עודפי הבד (אם התיקון הוא קטן מאוד, כדאי לתפור לפני שגוזרים, ליתר ביטחון) ולאחר מכן לתפור מחדש לפי הסימון.
  • במקרים מסוימים ניתן גם לפרום את קו התפר ולתפור מחדש בהתאם למידה הרצויה.

יחד עם זאת חשוב לציין – תיקוני הצרת שמלות תלויים במשתנים רבים, כמו סוג הבד (בדים נמתחים כמו לייקרה למשל, הרבה יותר מסובכים לתיקון, כמו גם בדי רשת ובדים שקופים), צורת התפירה של השמלה, גזרה של השמלה וכן הלאה.

לכן אם מדובר על שמלה בעיצוב מיוחד, או שמלה יקרה, רצוי להשאיר את העבודה לתופרת מקצועית. אם התיקון הוא מינורי – סביר להניח שהוא גם לא יעלה הרבה.

תיקונים נוספים שניתן לבצע בשמלה אצל תופרת מקצועית

תופרת מקצועית יכולה לעזור לך לבצע בשמלה תיקונים קלים נוספים, כמו למשל קיצור או הסרת שרוולים, הוספת שרוולים או הצרת שרוולים, תוספת תחרה על גוף השמלה, שינוי המחשוף ועוד.

במסגרת תיקוני הוספה – חשוב למצוא את הבדים המתאימים כדי ליצור אחידות במראה השמלה.
לסיכום, הצרת שמלה היא רק אחד מסוגי התיקונים שניתן לבצע עם צוות תופרות מקצועיות של מיסטר קוויק. אז אם יש לך בגד שלא יושב עלייך בול ואת רוצה לתקן אותו – את במקום הנכון! צרי קשר עם הצוות המקצועי של מיסטר קוויק למידע נוסף!

השארת תגובה