ניקוי יבש  – האם הוא באמת יבש? ככה מתבצע תהליך הניקוי

אחד מתחומי המומחיות שלנו בחנויות של מיסטר קוויק היא כביסה. בתוך כך גם ניקוי יבש כמובן, כי אנחנו אוהבים לספק ללקוחות שלנו בגדים ריחניים, נקיים ונעימים – שנראים כמעט כמו חדשים.

אבל הרבה לקוחות לא מבינים מה המשמעות של ניקו יבש, איך עושים את זה ואולי בכלל אפשר לעשות ניקוי יבש בבית?

אז אנחנו כאן כדי להסביר – כל מה שרציתם לדעת על ניקוי יבש והתביישתם לשאול.

ניקוי יבש  - האם הוא באמת יבש? ככה מתבצע תהליך הניקוי

מה זה ניקוי יבש?

ניקוי יבש הוא לא באמת יבש. בכל אופן, לא בדיוק. מדובר על ניקוי בגדים, שאסור לנקות אותם באמצעות כביסה רגיל עם מים ואבקת כביסה. לכן מנקים אותם בעזרת חומר מיוחד – ממס אורגני.

חומרים מסוג ממסים אורגניים לא מנפחים את סיבי הבגד כמו מים, אלא פועלים בצורה כמעט "יבשה" – מתמקדים בכתמים ולכלוך, מסירים את הכתמים בעדינות, בלי לפגוע בבד העדין.

איך מבצעים ניקוי יבש?

מכונת ניקוי יבש נראית קצת כמו מכונת כביסה רגילה. 

לפני שמכניסים אליה את הבגדים המלוכלכים, מרססים באמצעות תרסיס עדין להסרת כתמים את הכתמים על הבגדים השונים, בהתאם לסוג הכתם וסוג הבד.

בנוסף, בודקים כל בגד כדי לוודא שהוא לא נכנס למכונה עם חפצים כמו כלי כתיבה שיכולים ליצור כתמים נוספים על הבגדים בתוך המכונה.

לבסוף מפרידים בדים בצבעים עדינים מבגדים בצבעים חזקים, שיכולים להכתים את הבגדים הבהירים לאורך פעולת הניקוי.

לאחר ההכנות, ניתן להכניס את הכביסה המלוכלכת לתוך המכונה ואז ממלאים את המכונה בחומר ניקוי מיוחד.

לאורך הכביסה מקפידים על שימוש בטמפרטורה נמוכה יחסית (עד 29 מעלות) כדי להגן על הבדים מפני פגיעה בגלל חום. לאורך פעולת המכונה, מחליפים מספר פעמים את חומר הניקוי, כדי להזין את המכונה בחומר ניקוי נקי בכל פעם ולסלק את שאריות הלכלוך שנמס לתוך החומר.

בשלב הבא מכניסים למכונה חומר ניקוי קצת שונה, להסרת כתמים עקשניים ולבסוף, מוסיפים גם סבון כביסה. לסיום, שוטפים את הבגדים עם חומר ממס נקי וחדש, סוחטים ומייבשים אותם בעדינות.

בתום תהליך הניקוי, הבגדים עוברים לשלב הגיהוץ במגהץ קיטור מיוחד, על ידי עובדים מיומנים ומקצועיים, שיודעים כיצד לטפל בכל סוג של בגד ובגד, בלי לפגוע בצבע או במרקם הבד.

בנוסף, התהליך עבר שינויים בשנים האחרונות והפך אקולוגי יותר מתמיד, על ידי שימוש חוזר בחומרי הניקוי – לאחר סינון קפדני של החומרים המשומשים.

לסיכום, ניקוי יבש הוא פעולה מקצועית המתבצעת על ידי מכבסות מקצועיות בלבד, על ידי עובדים מיומנים ומנוסים בתחום זה. המטרה היא לספק לכם בגדים נקיים, יפים ומטופלים היטב, גם כאשר מדובר על כתמים עקשניים על בגד עדין ויקר. אם גם אתם רוצים לתת לבגדים שלכם (ולעצמכם כמובן) רק את הטיפול הטוב ביותר – בואו לאחת מהחנויות שלנו!

השארת תגובה